Producenci

Hel – ile balonów można nadmuchać z jednej butli?

Hel – ile balonów można nadmuchać z jednej butli?

Wyjątkowe dekoracje nie od dziś stanowią jeden z najważniejszych elementów każdego przyjęcia. Wśród nich na pierwszym miejscu należy oczywiście wymienić kolorowe balony. Wykorzystywane są one podczas imprez urodzinowych, imieninowych, czy też weselnych. Stanowią również nie lada atrakcję dla dzieci, które mogą z nimi biegać i skakać niemal non stop. By jak najbardziej cieszyły oczy swoim kształtem oraz przeznaczeniem, najlepszym rozwiązaniem jest napełnienie ich helem. W takiej postaci balony unosić się będą przez długi czas, nawet od kilku godzin do kilkunastu dni w zależności od materiału, z którego zostały wykonane. Jednak, żeby to zrobić, potrzebna jest butla zawierająca ten gaz szlachetny, dzięki której będzie możliwe napełnienie tych dmuchanych dekoracji. Najczęściej wyróżniamy standardowe wielkości butli z helem – o pojemności 0,25 m3 oraz 0,4 m3 gazu. Większość z nas w takich przypadkach zadaje sobie podstawowe pytanie – ile balonów za ich pomocą da się napełnić?

Wszystko w zasadzie zależy od pojemności

Chcąc cieszyć się napełnionymi i unoszącymi się w powietrzu dmuchanymi dekoracjami należy przede wszystkim rozważyć ich ilość, a co za tym idzie wielkość butli z helem, które będą potrzebne do ich nadmuchania. Najmniejsza standardowa pojemność tego produktu wynosi 0,25 m3 i wystarcza do napełnienia 30 balonów gumowych w rozmiarze 9"(cali). Większy rozmiar butli, a mianowicie o wielkości 0,4 m3 z kolei jest w stanie wypełnić o 20 dmuchanych dekoracji więcej. Jednak ta liczba dotyczy w zasadzie artykułów o standardowych kształtach. Im bowiem bardziej wymyślny kształt, tym większa może być ich powierzchnia, a co za tym idzie więcej helu może być potrzebne do ich nadmuchania.

Zestawy butli z helem z balonami to fantastyczne rozwiązanie

Planując wydarzenie w postaci imprezy urodzinowej czy też wesela z wykorzystaniem dmuchanych dekoracji warto pozwolić sobie na zakup wspomnianych wyżej zestawów. Ułatwi to przygotowania do organizacji przyjęcia, gdyż producenci, biorąc pod uwagę pojemność swoich artykułów, dostosowują je do siebie pod względem kompatybilności. Dlatego nie należy obawiać się, że zabraknie gazu szlachetnego do napełnienia balonów foliowych lub gumowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl